More selected projects

 

Mažas kaip vabalėlis

“Knygą „Mažas kaip vabalėlis“ kūriau mažiausiems skaitytojams, bet pabaigusi supratau, kad surašiau vabalėlišką manifestą, kuriame telpa mano pasaulio supratimas. Tiesą pasakius, žinau ne mažiau „gilėse“ įstrigusių suaugusiųjų nei pasaulį atrandančių mažylių, kuriems planuoju dovanoti šią knygą. Visi per gyvenimą išsilukštename iš daugybės kiautų, urvelių ir tankumynų, kol suprantame, kokie horizontai mūsų laukia ir, sykiu, kokie maži vabalėliai esame. Renkuosi nebijoti šio suvokimo ir mėgautis jį lydinčiais atradimais. Kviečiu ieškoti, patirti, sumažėti. Ir visai nesvarbu – ar jums vieni ar devyniasdešimt.“ Kotryna Zylė

„Mažas kaip vabalėlis“ – trumpa istorija apie pasaulį atrandantį vabalėlį. Dėl unikalaus jos turinio skirtingos amžiaus grupės knygą pažins skirtingais lygmenimis. Kūdikius iki 18 mėn. domins puslapių iškirtimai, spalvos, skaitančiojo intonacijos ir pasikartojimai. Augesni mažyliai kartu su Ūpu atras vis platesnio, draugiško ir įvairaus pasaulio pažinimo džiaugsmą. Kartu skaitantys suaugusieji įžvelgs gilesnius istorijos sluoksnius: į pasaulį atkeliaujančio mažylio istoriją, suvokimo pločio ir žiūros taško svarbą mūsų gyvenime.

Knyga "Mažas kaip vabalėlis" pelnė Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo  bibliotekos skelbto „Pirmosios knygos“ konkurso II-ąją premiją.

Knygos leidybą remia Lietuvos Kultūros Taryba.

  • Mažas kaip vabalėlis 1
  • Mažas kaip vabalėlis 2
  • Mažas kaip vabalėlis 3
  • Mažas kaip vabalėlis 4
  • Mažas kaip vabalėlis 5
  • Mažas kaip vabalėlis 6

Vaikų literatūros specialistės komentaras:

„TOKIOS KNYGOS VAIDINA YPAČ SVARBŲ VAIDMENĮ VAIKŲ PSICHOFIZINĖJE RAIDOJE IR SKATINANT ANKSTYVĄJĮ SKAITYMĄ, TODĖL TURĖTŲ ATSIRASTI VISOSE BIBLIOTEKOSE, PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOSE IR SKAITYMUI NEABEJINGOSE ŠEIMOSE.”

Inga Mitunevičiūtė
Vaikų literatūros tyrinėtoja