More selected projects

 

Na ir karštis!

Kaip veikia Žemės klimatas ir kaip jis matuojamas ?
Koks bus ateities klimatas?
Kaip galime sumažinti nuostolius?
Ką gali tu?

Tai knygoje vaikams pasakoja Luca Mercalli, žinomas italų meteorologas, vienas įtakingiausių ir patikimiausių mokslo ekspertų klimato kaitos srityje. Šioje knygoje autorius sumaniai ir dėmesingai pateikia savo viziją jauniesiems skaitytojams: mes negalime ilgiau nekreipti dėmesio į sparčiai prastėjančią Žemės būklę.

Dėl mūsų kasdienių veiksmų – besaikio gamtos išteklių eikvojimo, per didelių iškastinės energijos sąnaudų, aplinkos taršos – planeta sparčiai kaista, ir iki 2100-ųjų mums taps vis sudėtingiau joje gyventi. Esame pirmosios savo pačių neatsakingo elgesio aukos. Puslapis po puslapio L. Mercalli, pasitelkdamas į pagalbą puikias iliustracijas, įsivaizduoja įvairius galimus mūsų planetos ateities scenarijus. Jokio panikos kurstymo, veikiau skubus poreikis ugdyti būsimoms žmonijos kartoms pagarbą gamtai.

Ko galime imtis? Pradėkime gaminti mažiau atliekų, pereikime prie atsinaujinančių energijos šaltinių, vartokime ir švaistykime mažiau, važinėkime netaršiomis transporto priemonėmis, ir tai tik pradžia.

Autorius: Luca Mercalli
Leidėjas: Dvi Tylos
Metai: 2019
Puslapiai: 65
ISBN: 9786098232066
Formatas: 23,5 x 34,5 x 1 cm, kieti viršeliai
Kalba: Lietuvių
Vertėja: Toma Gudelytė
Redaktorė: Jurgita Jačėnaitė
Maketas lietuviškam leidimui: Miglė Ceinorytė

Ką apie knygą sako Lietuvos skaitytojai:

„NIEKAM NEBEKYLA KLAUSIMŲ, KAD REIKIA KALBĖT SU VAIKAIS APIE KLIMATO KAITĄ. KLAUSIMAS TIK KAIP KALBĖTI, KAD JIE SUPRASTŲ. DAŽNAI TĖVAI VENGIA ŠIOS TEMOS, NES MANO, KAD KALBĖTIS SU VAIKAIS APIE KLIMATO KAITĄ YRA PERNELYG SUDĖTINGA. IR ČIA Į PAGALBĄ ATEINA MANO NUOMONE NAUDINGIAUSIA KNYGA VAIKAMS, KOKIĄ TIK ESU SKAIČIUSI NUO TADA, KAI PRADĖJAU PIRKTI, SKAITYTI IR DOMĖTIS VAIKIŠKA LITERATŪRA. JEI JAU TAIP SĄŽININGAI, TAI SUNKIAI VERČIASI LIEŽUVIS ŠIĄ KNYGĄ VADINTI VAIKIŠKA, NES JI BUVO NAUDINGA IR MAN.

Tinklaraštininkė Kristina
“Vaikų reikalai”
Visą atsiliepimą skaitykite čia.