More selected projects

 

Namai be atliekų

Knygoje „Namai be atliekų“ B. Johnson dalijasi patirtimi, kaip jai pavyko pereiti prie paprastesnio gyvenimo sumažinus švaistymą ir atliekų kiekį. Šiandien Beos, jos vyro Skoto ir dviejų jųdviejų sūnų namuose per metus sukaupiamos atliekos telpa į vieno litro stiklainį, o šeimos gyvenimo kokybė akivaizdžiai pagerėjo. Jie turi daugiau laisvo laiko, kurį gali leisti kartu, kasmetės namų ūkio išlaidos sumažėjo net 40 procentų, jie jaučiasi ir yra sveikesni nei kada nors anksčiau.

Šioje knygoje B. Johnson dalijasi esminiais patarimais, atskleidžia nemažai paslapčių ir įžvalgų iš savo patirties. Ji suprantamai paaiškina, kaip nekaupti atliekų pateikdama šimtus paprastų tvaraus gyvenimo gudrybių, kurias gali pritaikyti net ir gyvenantieji įtemptu ritmu: nuo naminių garstyčių recepto ir priešpiečių pakavimo nenaudojant plastiko iki patarimų, kaip išvengti nepageidaujamos korespondencijos arba mėgautis atostogomis nešvaistant išteklių. „Namai be atliekų“ yra elegantiškas ir itin aktualus vadovas, kuris jums suteiks praktinių žinių, kaip pagerinti sveikatą, sutaupyti laiko, pinigų ir užtikrinti geresnę ateitį savo šeimai ir visai mūsų planetai.

Ką apie knygą sako Lietuvos specialistai:

„ŠI KNYGA, TAI VADOVAS VISIEMS, KURIE LABAI NORI KEISTI SAVO GYVENIMĄ IR APLINKĄ KURIOJE GYVENA, BET NEŽINO NUO KO PRADĖTI. KONCENTRUOTA INFORMACIJA, PATARIMAI IR JOKIO KATEGORIŠKUMO. SKAITAI IR TIK RENKIESI, KĄ JAU DABAR GALI PRITAIKYTI SAVO NAMUOSE IR GYVENIME.“

Sigita Petrunina
Tinklaraštininkė „Ten kur namai

„AR IDĖJA GYVENTI BE ATLIEKŲ AR BENT BE PLASTIKO ŠIAIS LAIKAIS YRA UTOPINĖ IR LABIAU IŠ FANTASTIKOS SRITIES? NESLĖPSIU, KAD KARTAIS SVYRA RANKOS MATANT VIDEO SU ŠIUKŠLIŲ SALOMIS VANDENYNUOSE IR MIRŠTANČIUS JŪROS, SAUSUMOS IR PADANGIŲ GYVŪNUS NUO PILNŲ SKRANDŽIŲ PLASTIKO ŠIUKŠLIŲ. TAČIAU VISKAS PRASIDEDA NUO VIENO ŽMOGAUS. GERI PAVYZDŽIAI ĮKVEPIA IR SKATINA KEISTIS APLINKINIUS, TAD NET MAŽI ŽINGSNELIAI SU PALAIKYMU YRA GERIAU NEI ABEJINGUMAS.

(...)

NUOSTABI LEIDYKLOS DVI TYLOS IŠLEISTA, BEA JOHNSON KNYGA – NAMAI BE ATLIEKŲ, SKATINA IMTIS POKYČIŲ NET TOSE SRITYSE, APIE KURIAS DAŽNAI NET NESUSIMĄSTOM. LABAI REKOMENDUOJU PERSKAITYTI VISIEMS, KURIE NORI SAVO GYVENIME POKYČIŲ APLINKOS ŠVARINIMO IR ŠIUKŠLIŲ MAŽINIMO SRITYJE.“

Mėnulio Mūza
Tinklaraštininkė