More selected projects

 

Tebūnie kava

“Tai knyga apie kavą ir aplink kavą. Smalsiems, atviriems ir norintiems pažinti bent dalį šio tamsiojo gėrimo pasaulio. Čia dalijuosi patirtimi, įgyta per septynerius metus dirbant, eksperimentuojant ir tiesiog žaidžiant su kava. Nuo žalios pupelės iki skrudinimo, nuo kavos degustacijų iki jos derinimo su maistu, nuo pažįstamų kavos produktų iki originalių receptų bei įrankių. Skanių atradimų, gerbiamieji.” Emanuelis Ryklys

Kavos įkvėpimams ir atradimams skirta knyga, kviečianti susipažinti ir su fundamentaliomis kavos temomis, ir šiandien aktualia kavos informacija, ir su nekasdieniškais kavos ruošimo įrankiais bei žaismingais eksperimentais. 

Knygos autorius – kavos entuziastas Emanuelis Ryklys, kuris daugiau nei prieš septynerius metus Vilniuje įsteigė savo „Crooked Nose & Coffee Stories“ kavos manufaktūrą ir pasaulyje susidomėjimą sukėlė joje kuriamais originaliais kavos produktais. Tarp jų – ir lietuvišku kavos ruošimo įrankiu „Bro“. 

Taip pat Emanuelis skiria ypatingą dėmesį kavos kultūrai ir edukacijai organizuodamas nuolatines kavos degustacijas, tarptautinę kavos konferenciją ir konsultuodamas įvairiais kitais tamsiojo gėrimo klausimais.

„Tebūnie kava“ knyga gimė nepriklausomoje leidykloje „Dvi Tylos“, kuri ieško įdomių, tikrų temų ir skiria ypatingą dėmesį leidžiamų knygų estetikai. Knygos meno vadovas ir dizaineris – Tadas Karpavičius, fotografas ir stilistas – Darius Petrulaitis, iliustruotojas – Martynas Vilimavičius.

Autorius: Emanuelis Ryklys
Leidėjas: Dvi Tylos
Metai: 2019
Puslapiai: 222
ISBN: 9786098232028
Formatas: 19 x 24 x 2,2 cm
Kalba: Lietuvių
Fotografas: Darius Petrulaitis
Dizaineris: Tadas Karpavičius
Iliustratorius: Martynas Vilimavičius
Redaktorė: Jurgita Jačėnaitė

Ką apie knygą sako Lietuvos skaitytojai:

„TEBŪNIE KAVA“ YRA VISIŠKAI UNIKALI KNYGA — ŠVELNUS VADOVĖLIS, KURIS PAPRASTU BŪDU LEIDŽIA KIEKVIENAM IŠ MŪSŲ SUVOKTI KAVOS REIŠKINĮ. KAVA - TAI NE TIK GĖRIMAS. KAVA YRA SENSORINIS STIMULAS, KURIS PADEDA LĖTAI DŽIAUGTIS. GALIME KALBĖTI APIE UOSLĖS IR SKONIO FIZIOLOGIJĄ, SVARSTYTI KIEK TURIME UOSLĖS IR SKONIO GENŲ, KURIE IŠ JŲ VEIKSMINGI, KURIOMIS SMEGENŲ SRITIMIS ATPAŽĮSTAME KVAPUS IR SKONIUS IR KITA, TAČIAU APIE KAVĄ LABIAUSIAI NORĖTŲSI KALBĖTI KAIP APIE SOCIALINĮ KVAPĄ, KURIS LABAI DAŽNAI YRA PAMATAS, STIMULAS KŪRYBAI, PADEDANTIS KAVOS GĖRĖJUI IR UOSTYTOJUI GENERUOTI IDĖJAS.”

Laimė Kiškūnė
profesionali parfumerė, kvapų menininkė, lektorė, aromaterapeutė
Daugiau skaitykite čia.