Dovilė Zavedskaitė ir Ugnė Rudinskaitė

Dovilė Zavedskaitė ir Ugnė Rudinskaitė

Dovilė Zavedskaitė – teatro kritikė, dramaturgė, rašytoja. Daugiausia laurų pelniusi už teatro dramaturgiją. 2018 m. parašė pirmąją knygą vaikams „Lietus ir skafandras“. Netikėta knygos kelionė po nominacijų ir apdovanojimų platybes paskatino giliau nerti į šio žanro kūrybą. Autorės grožiniai kūriniai, anot pačios Dovilės, skirti ne apibrėžtai jauno amžiaus grupei, o žmogui: tiesa, greta universalaus žvilgsnio į pasaulį čia inkrustuotas ir sluoksnis vaikams.

Ugnė Rudinskaitė – grafikė, iliustruotuoja, dizainerė, kaip pati sako, knygų pasaulio vaikas, įtrauktas begalybių, atsiveriančių tarp teksto ir vaizdo. Kuria knygas, dalyvauja parodose, dirba su tradicinėmis grafikos technikomis. Už kūrybą yra pelniusi ne vieną tarptautinį apdovanojimą. Gãli minti miestų gatves be pabaigos, žvelgti į upę ištisas valandas. Kartais jaučiasi panaši į kišeninį žvėrelį.

Skaityti daugiau
Perskaičiau
Autorės knygos
 
Guillermo Decurgezas

Guillermo Decurgezas

Guillermo Decurgezas, arba Decur, gimė 1981 m. Rosarijuje, Argentinoje. Jis yra savamokslis karikatūristas ir iliustratorius, knygų Merci!, Pipí cucú, Semillas 1 ir Mi cajón favorito autorius. Jo kūriniai publikuoti laikraščiuose La Nación ir La Posta Hoy bei žurnaluose Orsai, Fierro, free lyrics, Internazionale (Romoje) ir Ñ Magazine. Jis taip pat sukūrė iliustracijų Cuentos del Globo 3, stalo žaidimui The Switcher, Mrs. Holle pasakojimams, El poroto mágico, The almost perfect crime ir Ivan, the Fool. Jo piešiniai buvo eksponuojami Prancūzijoje, Ispanijoje, Čilėje, Bolivijoje, Kolumbijoje, La Riochoje, Buenos Airėse ir Rosarijuje. 

Skaityti daugiau
Perskaičiau
Autoriaus knygos
 
Ausra Burg

Ausra Burg

Ausra Burg yra „My Cup of Tea“ įkūrėja. Šiuose arbatos namuose nuo 2008-ųjų puoselėjama skirtingų šalių arbatos kultūra, o Ausra dalijasi savo aistra aukščiausios kokybės arbatai. Knygos autorė kasmet keliauja į Japoniją, bendradarbiauja su arbatos kūrėjais, keramikais ir kitais japonų amatininkais. Šurmuliuojančiame Londono Soho rajone įsikūrę „My Cup of Tea“ arbatos namai nuolat ieško įdomių arbatų iš įvairių pasaulio šalių ir patys kuria mišinius bei žolelių arbatas, mezga ryšius su karta iš kartos šio gėrimo tradicijas puoselėjančiais gamintojais. Čia reguliariai rengiamos arbatos degustacijos, dirbtuvės ir įvairūs renginiai, o pati Ausra mielai dalijasi savo žiniomis su arbatos tradicijų, istorijos ir skonio entuziastais.

Skaityti daugiau
Perskaičiau
Autorės knygos
 
Julija Steponavičiūtė

Julija Steponavičiūtė

Pomėgis gaminti Julijos Steponavičiūtės gyvenime sutapo su profesionalaus modelio karjeros pradžia, dar paauglystėje prasidėjus klajonėms po platųjį pasaulį. Kai nekeliaudavo, Julija sukdavosi savo namų Londone virtuvėje, o maisto gaminimas tapo savotiška meditacija, kurios metu būdavo gera iš atminties kertelių traukti ragautų patiekalų prisiminimus ir kelionėse sukauptą patirtį bei žinias. Taip ir gimė „KitchenJulie“, tinklaraštis, kuriame modelis dalijasi savo aistra gaminti ir fotografuoti patiekalus, o vėliau – ir nuoširdžiomis istorijomis bei lengvai pagaminamais, tačiau netikėtais receptais kvepiančia knyga.

Skaityti daugiau
Perskaičiau