More selected projects

 

Aromaterapija ausų skausmui

Jau kovo pabaigoje išleisime Valerie Ann Worwood knygą “Aromaterapija vaikams”.  Tikime, kad ši knyga bus puikus praktinis vadovas, užimantis garbingą vietą namų vaistinėlės lentynoje. Knygos autorė yra viena žinomiausių klinikinės aromaterapijos lyderių pasaulyje, alternatyviosios medicinos gydytoja. Savo patirtimi, kaip pasitelkus eterinius aliejus galima gydyti klinikines ligas, autorė dalijasi visame pasaulyje vykstančiuose mokymuose bei studijose. Valerie mokslo pasaulyje žinoma ne tik kaip buvusi Tarptautinės aromaterapeutų asociacijos pirmininkė ir tyrimų vadovė, bet ir kaip Aroma-Genera® ir Mother Essences® aromapsichologijos sistemų inovatorė, paskaitas apie asmeninę gerovę dėsčiusi Jungtinėje Karalystėje, JAV, Kanadoje ir Kinijoje. Pirmą knygą Valerie išleido 1987 m. – nuo tada jos darbai publikuoti daugiau kaip 15 kalbų. Tikime, kad ši knyga ras savo vietą tarp natūralias, tikras, gydančias augalų galias vertinančių šeimų ir bus patikimas vadovas įvairiose situacijose, kai reikia patarimo slaugant vaikus. 

Norėdami iš anksto užsakyti knygą, rašykite mums info@dvitylos.lt, o kol kas kviečiame paskaityti ištrauką iš knygos. Dalinamės praktiniais patarimais kaip aromaterapija gali pagelbėti ar palengvinti simptomus, kada vaikus kamuoja ausų skausmas ir infekcija.

AUSIES SKAUSMAS IR AUSIES INFEKCIJA

Vaikams dažnai maudžia ausis ar kamuoja skausminga ausų infekcija. Pastaroji vargina bet kokio amžiaus vaikus, o jaunesniems nei penkerių metų mažyliams pasitaiko ne rečiau nei peršalimas. Siekiant nustatyti skausmo priežastį labai svarbu suprasti, kas jį sukėlė, nes nuo to priklausys tinkamas gydymas. Ausų skausmą gali sukelti infekcija, tačiau reikia nuspręsti, skausmas kilo dėl peršalimo, tonzilito, kiaulytės ar dėl to, kad į ausį pateko vandens ir prasidėjo infekcija. Kitos ausų skausmo priežastys – dantų skausmas ir sinusų negalavimai. Šie apima sinusitą ir šienligę. Ausų skausmas gali kilti dėl ausyje esančių furunkulų ar spuogų, taip pat šaltyje, kai pučia vėjas ar sninga, todėl būtina atmesti mažiausiai galimas ausų skausmo priežastis, papasakoti gydytojui ir atitinkamai gydyti.

Jei vaikui be aiškios priežasties dažnai skauda ausį, tikriausiai tai gydymui atspari infekcija. Bet kokį ausų skausmą gydykite taip, kad šis negalavimas netaptų ilgalaikiu, nes negydant vėliau gali sutrikti klausa. Nesiliaujantis skausmas paprastai reiškia infekciją arba ausies būgnelio perforaciją.

Požymiai ir simptomai

  • Skausmas.
  • Iš ausies tekančios išskyros arba skystis rodo infekciją.
  • Karščiavimas, peršalimas, sloga, dirglumas, pusiausvyros sutrikimai.
  • Labai maži vaikai tampo arba trina ausis, verkia, kenčia.
  • Vyresniems vaikams gali svaigti galva.

Ausų masažas

Su vienu iš šių mišinių pamasažuokite už skaudamos ausies, išorinėje ausies pusėje, galvos šone:

Mišinys ausų skausmui 
Kaskart naudokite nedidelį šio mišinio kiekį:

15 ml  augalinio aliejaus
10 tikrųjų levandų lašų
5 vaistinių ramunių lašai 
6 imbierinių citrinžolių lašai
3 tikrųjų kardamonų lašai

Pirmas mišinys ausų infekcijai
Kaskart naudokite nedidelį šio mišinio kiekį. Jei nepadeda, sumaišykite antrą, stipresnį, mišinį ausų infekcijai.

15 ml augalinio aliejaus
3 linalolio tipo čiobrelių lašai
3 tikrųjų levandų lašai

Antras mišinys ausų infekcijai
Pirmiausia sumaišykite šiuos eterinius aliejus:

5 linalolio tipo čiobrelių lašai
3 tikrųjų levandų lašai
10 tauriųjų didramunių lašų
3 imbierinių citrinžolių lašai

Naudoti 3 lašus šio mišinio, praskiedus arbatiniame šaukštelyje augalinio aliejaus. Vienam pamasažavimui užteks pusės šaukštelio.

Kompresas ausų infekcijai

Šiltas kompresas gali padėti sumažinti ausies skausmą. Ant šilto kompreso užlašinkite 3 lašus linalolio tipo čiobrelių ir 3 lašus tikrųjų levandų, priglauskite prie ausies.

Tinkami eteriniai aliejai

Penkiagyslių mirtenių
Kadagių uogų
Linalolio tipo čiobrelių
Tauriųjų didramunių
Kvapiųjų mairūnų
Pražangialapių mirtenių (arbatmedžių)
Tikrųjų levandų

Kita priežiūra

Ausų skausmą kartais malšina šiluma. Skaudančią vietą šildykite pridėjus prie ausies apvyniotą vandens pripiltą guminę šildyklę, arba po vaiko pagalvės užvalkalu įkišus nekarštą kaitinančią pagalvėlę. Nemalšinkite skausmo šiuo būdu, jei yra furunkulų ar spuogų.

Kada kreiptis pagalbos

Vaiko sveikatai labai kenkia ausų skausmo priežastys, todėl susirgimas turi būti tiksliai diagnozuotas. Visada kreipkitės į gydytoją, jei vienaip ar kitaip dingo klausa, iš ausies bėga išskyros, vaikui pakilo temperatūra, jis karščiuoja, sutriko pusiausvyra, jei vaiko gerklė raudona ir ją peršti, yra spuogų ar furunkulų, arba jei skausmas trunka ilgiau nei 24 val.