More selected projects

 

Mažas kaip vabalėlis

“Knygą „Mažas kaip vabalėlis" kūriau mažiausiems skaitytojams, bet baigusi suvokiau, kad tai – vabalėliškas manifestas, kuriame telpa mano pasaulio supratimas. Tiesą pasakius, žinau ne mažiau gilėse įstrigusių suaugusiųjų nei pasaulį atrandančių mažylių, kuriems linkėčiau susipažinti su Ūpu. Visi per gyvenima paliekame daugybę kiautų, urvelių ir tankumynų, kol suprantame, koks platus yra pasaulis ir sykiu kokie maži vabalėliai esame. Kviečiu nebijoti tai suvokti ir mėgautis lydinčiais atradimais. Ieškokime, patirkime, sumažėkime! Nesvarbu – mums vieni ar devyniasdešimt.“ Kotryna Zylė

„Mažas kaip vabalėlis“ – trumpa istorija apie pasaulį atrandantį vabalėlį. Dėl unikalaus jos turinio skirtingos amžiaus grupės knygą pažins skirtingais lygmenimis. Kūdikius iki 18 mėn. domins puslapių iškirtimai, spalvos, skaitančiojo intonacijos ir pasikartojimai. Augesni mažyliai kartu su Ūpu atras vis platesnio, draugiško ir įvairaus pasaulio pažinimo džiaugsmą. Kartu skaitantys suaugusieji įžvelgs gilesnius istorijos sluoksnius: į pasaulį atkeliaujančio mažylio istoriją, suvokimo pločio ir žiūros taško svarbą mūsų gyvenime.

Knyga "Mažas kaip vabalėlis" pelnė Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo  bibliotekos skelbto „Pirmosios knygos“ konkurso II-ąją premiją.

Knygos leidybą remia Lietuvos Kultūros Taryba.

  • Mažas kaip vabalėlis 1
  • Mažas kaip vabalėlis 2
  • Mažas kaip vabalėlis 3
  • Mažas kaip vabalėlis 4
  • Mažas kaip vabalėlis 5
  • Mažas kaip vabalėlis 6

Vaikų literatūros specialistės komentaras:

„TOKIOS KNYGOS VAIDINA YPAČ SVARBŲ VAIDMENĮ VAIKŲ PSICHOFIZINĖJE RAIDOJE IR SKATINANT ANKSTYVĄJĮ SKAITYMĄ, TODĖL TURĖTŲ ATSIRASTI VISOSE BIBLIOTEKOSE, PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOSE IR SKAITYMUI NEABEJINGOSE ŠEIMOSE.”

Inga Mitunevičiūtė
Vaikų literatūros tyrinėtoja