More selected projects

 

Naujos Tylos

Drasida Žemaitė

Rudens pradžia neretai tapatinama su naujų darbų, iššūkių startu. Vasarą pailsinę basas kojas, galvas pravėdinus ežeruose ar jūrose, su nauja energijos banga norisi imtis daugiau darbų, ieškoti naujų viršukalnių, į kurias bus įdomu kopti artimiausius mėnesius. Ne išimtis ir mes - rudenį pasitikome žongliruodami laike tarp įvairiausių kuruojamų projektų. Norime papasakoti, kuo dabar gyvename ir kokias knygų naujienas paskelbsime artimiausiu metu.

Visiškai netrukus - rugsėjo pabaigoje, pasirodys knyga “Pilnavertė moters mityba. Prieš pastojant, nėštumo metu ir po gimdymo”. Tikime, ši knyga bus aktuali visoms vaikelį planuojančioms ar jo jau laukiančioms šeimoms. Autoriai pataria, kaip nėštumo metu moterims išlikti sveikoms ir energingoms, išvengti įprastai pasitaikančių problemų, tokių kaip anemija, rytinis pykinimas ir strijos. Knygos idėjos neabejotinai padės jums pasirūpinti, kad kūdikis gautų visko, ko reikia pilnaverčiam vystymuisi, pateikiant išsamias studijas apie maisto produktus, kurie gali padėti didinti vaisiaus protinio lavėjimo koeficientą (IQ) ir sumažinti riziką paveldėti alergiją, egzemą, astmą ar kitas ligas.

Atskiras knygos skyrius yra patarimai, kaip atkurti moters organizmo pusiausvyrą po gimdymo, siekiant išvengti nutukimo, strijų, anemijos ir kitų nėštumo nulemtų sveikatos sutrikimų. Vaiko vystymasis nesibaigia gimimu, knygoje aptariama maitinimo krūtimi svarba, daug dėmesio skiriama aktualiai skiepų temai. Aibė praktinių patarimų leis užtikrinti subalansuotą jūsų mažylio mitybą: kada ir nuo ko pradėti duoti kietą maistą, kaip formuoti valgymo įpročius, apsaugoti vaiką nuo nepageidaujamų cheminių medžiagų ar išspręsti tokias dažnai iškylančias problemas kaip sauskelnių sukeliami bėrimai, prastas miegas, mitybos įnoriai, dažnos infekcijos. Knygoje gausu receptų ir pasiūlymų, kaip sveikai ir gardžiai maitintis. Patys įsitikinsite, kad pilnavertis valgiaraštis – ne tik moksliškai pagrįstas, bet ir gardus!

Lapkričio mėnesį išleisime antrąją dalį knygos “Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms”. Joje - dar daugiau istorijų apie išskirtines moteris. Knygoje rasite istorijas apie fechtuotoją Beatričę Vio, neuropsichologę Brendą Milner, pianistę ir kompozitorę Klarą Šuman, biochemikę Gertę Kori, rašytoją Dž.K. Rouling, kanclerę Angelą Merkel, nardytoją po ledu Johana Nordblad, vulkanologę Katia Kraft, performansų kūrėją Mariną Abramovič, futbolininkę Martą Viera da Silva, kvantinės fizikos ekspertę Meritą Mur, riedlentininkę Skai Braun, gyvūnų elgsenos ekspertę Templ Grandin, fotografę Viviana Mejer... viso net 100 moterų iš viso pasaulio, pačių įvairiausių profesijų ir pasiekimų, vienos mažiau žinomos, kitos labiau, tačiau visos jos gali būti pavyzdys mergaitėms, jog gyvenime jos gali būti bet kuo! Nes "tikėjimo kupina širdis gali pakeisti pasaulį". Antrosios šios knygos pristatymas vyks renginio “Tvirta mergaitė. Apie vaikų gyvenimą be rožinių ir žydrų sienų” metu. Džiaugiamės partneryste su edukologe, dr. Austėja Landsbergiene - jos kuruojama iniciatyva “Tvirta mergaitė” siekia, kad mergaitės augtų laisvos nuo stereotipų, turinčios savo nuomonę, žinančios ko nori, drąsios ir atsakingos. Tai ne pirmas šios iniciatyvos renginys, tačiau matant šios temos aktualumą šįkart buvo suburta dar didesnė ekspertų komanda. Renginyje kalbėsimės apie tai, ką turime žinoti apie kultūrinį seksizmą, kurdami vaikų ateitį, kokias profesijas vaikams sufleruoja žaislų reklamos, kada ir kodėl verkia berniukai. Daugiau apie renginį skaitykite čia: https://www.facebook.com/events/1398912526912095/

Prieš didžiąsias metų šventes pasirodys pati laukiamiausia mūsų metų knyga - “Tebūnie kava”. Jos autorius - Emanuelis Ryklys, kavos entuziastas, “Crooked Nose & Coffee Stories” namų įkūrėjas. Pažadame, ši knyga bus įdomi visiems, nors kartą per dieną išgeriantiems puodelį kavos. Vizualiąją knygos dalį patikėjome fotografui Dariui Petrulaičiui, iliustratoriui Martynui Vilimavičiui, o knygos dizainu rūpinasi Tadas Karpavičius. Išties profesionali ir idėjų kupina komanda! Šiai knygai turime paskyras Facebook: https://www.facebook.com/tebuniekava/ ir Instagram: https://www.instagram.com/tebuniekava/ Tad sekite naujienas - jau greitai ten skelbsime daugiau informacijos apie šią knygą, kviesime į pristatymo renginį bei dalinsimės įdomiais faktais ir informacija apie kavą.

Kitiems - 2019 metams, taip pat esame numatę įdomių projektų:

Belaukiant atgimstančio pavasario, kartu su nuostabiu dukros ir mamos duetu - Egle Bazaraite ir Dalia Bazariene, išleisime knygą apie Velykinių kiaušinių marginimą. “Galbūt ne vienas jaučiame, kad būtent atrandant senų laikų tradicijas ir pritaikant jas šių dienų jausenai, prisiliečiame prie nepaaiškinamo užtikrintumo, grįžimo jausmo, kur viskas atpažįstama, intuityviai suprantama ir tikra. Ir kai ieškome sąmoningai, visi atradimai yra mūsų pačių dalis, per juos – kaip per kūrybinį procesą pajaučiame paprastą ir gilų gyvybės pulsavimą. Šitie dalykai nenuperkami, deja, labai sunkiai ir dovanojami. Tai pasąmoninės žinutės iš pirmykščio laiko.

Yra nemažai prirašyta apie ženklų reikšmes ir simbolių ypatumus, tačiau kiekvienas margutyje rašydamas savo ranka raštą pasakojame savo istoriją, išpiešiame savo norus ir linkėjimus. Tai pirmykštė malda nežinomiems laike pasiklydusiems dievams, kurių vardus pamiršome, bet išlaikėme pasąmoninį ryšį – tai praeitis prieš atmintį,”- taip knygos įžangoje rašo autorės. Esame tikri - ši knyga suburs jūsų šeimą prie Velykų stalo, tikrumu persmelktai akimirkai, buvimui su savimi ir artimaisiais.

Rudenį, žiemą bei pavasarį esame numatę skirti laiko ir knygos apie kambarinius augalus rengimui. Tarp Talino, Vilniaus ir Kauno deriname fotosesijas, pokalbius su augalų entuziastais, rankraščių skaitymus. Šios knygos autorė - iliustratorė, animacinių filmų režisierė ir augalų mylėtoja Reda Tomingas, kurią internetinėje erdvėje galite sutikti ir “Animals in dresses” slapyvardžiu. Patys stebimės, kiek daug jau sužinojome apie kambarinius augalus, kiek daug įkvepiančių žmonių, kuriuos knygoje kalbina autorė, sutikome. Nekantraujame apie šią knygą papasakoti daugiau, tad sekite mus socialiniuose tinkluose, kad nepraleistumėte naujienų.

Kasdien šiuo projektu tikime vis labiau - tai lietuviška “Vakaro istorijų mergaitėms maištininkėms” versija apie šimtą išskirtinių Lietuvos moterų. Ši knyga įgauna vis didesnį pagreitį, atrandame vis daugiau moterų, vertų būti įtrauktoms į sąrašą, o komandai susipažinus su kai kuriomis iš jų, pažintis prie puodelio arbatos iš numatytų keliasdešimt minučių, virsta į keletą nepastebimai prabėgusių valandų. Pažadame - šioje knygoje rasite daug įkvėpimo apie mūsų krašto herojes. Ir nors istorijas mums rašo dvi nuostabios tekstų rašytojos, vieną istoriją apie save pačią parašė visiems puikiai žinoma rašytoja, gyvenanti tarp Londono ir Vilniaus. Negalėjome atsispirti jos pasiūlymui, o ir skaitant jos istoriją kūnu šiurpai bėgiojo.. Ar atspėsite kokia tai herojė?

Su apdovanojimų pelniusia vertėja Toma Gudelyte dirbame prie antrosios Valerie Worwood knygos apie aromaterapiją, planuojame išleisti ir kitą Ievos Šidlaitės knygą, pradėjome dirbti su širdžiai itin artimu projektu apie Pamario kraštą, vis dar šlifuojame Rasos Mažionienės rankraštį apie kūno psichoterapiją. Planuojame svarbią knygą moterims, žengiančioms į brandos amžių. Pradedame pirmuosius darbus apie įkvėpimo paieškas gamtoje, kuri bus skirta dizaineriams ir visiems, ieškantiems bet kokių kūrybinių sprendimų. Tikimės kitų metų rudeniui išleisti ir knygą apie vaikų ugdymą. Ir tai - tik nedidelė dalis mūsų visų numatytų išleisti knygų. Būtinai papasakosime ir apie kitus projektus, kai tik pradėsime juos įgyvendinti.

Dėkojame visiems, kurie rekomenduoja mus, rašo mums, siūlydami savo knygų idėjas. Galbūt ne visos jūsų siūlomos idėjos atitinka mūsų leidyklos kryptį, tačiau esame atviri pokalbiams ir diskusijoms, mielai susitinkame su žmonėmis, pasiruošusiais įdėti daug nuoširdaus darbo, kad jų idėja virstų patrauklia popierine tyla. Rašykite mums, jei norite pasikalbėti info@dvitylos.lt.

Apie jau išleistas mūsų knygas visada galite paskaityti http://dvitylos.lt/lt/knygos/.

Ačiū, kad tikite mumis ir palaikote šioje kelionėje kopiant į vis naujas viršukalnes. Gražaus ir prasmingo rudens visiems linkime.

Įrašo iliustracijoje: knygos “Tebūnie kava” rengimo užkulisai. Nuotraukų autorius - Darius Petrulaitis.