More selected projects

 

Pilnavertė Jūsų vaiko mityba: kaip užtikrinti darnią fizinę, emocinę ir protinę vaiko raidą

Knygos autoriai jau dvidešimt metų dirbantys vaikų mitybos srityje, šioje knygoje nuosekliai parodo, ką reiškia vaikui sveika mityba - nesvarbu, jam suėjo vieneri ar penkiolika metų. Skaitydami ją sužinosite, kodėl sveikas maistas yra svarbus jūsų vaiko sveikatai ir vystymuisi, kokią įtaką vaiko organizmui daro angliavandeniai, baltymai, riebalai, cukrus ir kitos maistinės medžiagos, ką reiškia glikeminis maisto produktų indeksas (GI), kokia gerųjų ir kenksmingųjų riebalų įtaka sveikatai. Autoriai pateikia daug informacijos apie maisto produktus, gerinančius vaiko mąstymą ir didinančius protinio lavėjimo koeficientą (IQ). Čia rasite mitybos sprendimus, kurie maksimaliai pagerins jūsų vaiko fizinę ir emocinę sveikatą, padės pažaboti astmą, nemigą, nutukimą, autizmą ir dažnai pasikartojančias infekcijas. Knygos išskirtinumas - autorių patarimai, kaip visas žinias pritaikyti praktiškai, gebant formuoti tinkamus vaikų valgymo įpročius, žalingus produktus keičiant sveikomis ir gardžiomis alternatyvomis.

Patrikas Holfordas – Didžiojoje Britanijoje vienas populiariausių apie sveiką mitybą rašančių specialistų, Sveikai subalansuotos mitybos instituto („Institute for Optimum Nutrition“, ION) įkūrėjas. Tai labdaringas ir nepriklausomas švietimo fondas, kurio tikslas – mokyti visuomenę sveikai maitintis ir vykdyti su mityba susijusius tyrimus; šiuo metu ION yra viena prestižiškiausių klinikinės mitybos specialistus ruošiančių mokymo įstaigų. Autorius savo knygose pateikia moksliniais faktais pagrįstą inovatyvų požiūrį į kasdienę mitybą.

Ką apie šią knygą sako Lietuvos specialistai:

„KNYGOJE DAUG DĖMESIO SKIRIAMA SVEIKAI, VAIKŲ FIZINĘ IR PROTINĘ VEIKLĄ SKATINANČIAI MITYBAI. ŠIĄ KNYGĄ REKOMENDUOČIAU VISIEMS, KURIE NORI, KAD JŲ VAIKAI AUGTŲ SVEIKI IR LAIMINGI.“

dr. Rūta Rokaitė
LSMU Vaikų ligų klinika, gyd. vaikų
gastroenterologė-dietologė

 

„MITYBA KARTU SU KITAIS VEIKSNIAIS LEMIA SĖKMINGĄ KŪDIKIŲ IR VAIKŲ FIZINĮ VYSTYMĄSI. ŠI KNYGA SUPAŽINDINA IR UGDO TINKAMĄ MŪSŲ SUPRATIMĄ APIE PILNAVERTĘ VAIKO MITYBĄ IR JOS POVEIKĮ ORGANIZMUI.“

Jurgita Skiotytė
Kineziterapeutė

 

“LAI MAISTAS BŪNA KIEKVIENOS ŠEIMOS VAISTAS. NE KULTAS, NE GALVOSŪKIS, KĄ DĖTI ANT STALO, O SAVAIME SUPRANTAMAS DALYKAS, KURIS PALAIKO VISOS ŠEIMOS SVEIKATOS IR SANTYKIŲ MIKROKLIMATĄ. TAM ŠI KNYGA LABAI PRAVERS. AUGINAME KETURIS VAIKUS, LAUKIAMĖS PENKTO - VISOS AUTORIAUS KNYGOS YRA VIRTUSIOS MŪSŲ IR VIRTUVĖS, IR DARBO STALO KNYGOMIS.”

Ingrida Lauciuvienė
Ekologiško vaikų darželio “Augueko” įkūrėja, penkių vaikų mama