More selected projects

 

Proud of Lithuania:
A Fairy Tale by Sweet Root

Ši istorija prasideda prie vakarienės stalo, lėkštėje, pilnoje stebuklingų kvapų, skonių, emocijų ir prisiminimų. Tankiuose mūsų mažos šalies, vardu Lietuva, miškuose, plačiose pievose ir šaltuose upių mėliuose. Laukuose ir ežeruose. Nuo žemės iki dangaus. Laikais, kai mūsų gyvenimo istorijos buvo apjuostos persipynusių įvykių grandinės: gamtos gimimo, brendimo, mirties ir atgimimo.

Kiekvienas mūsų esame šios pasakos dalis. Juk kaip galėtume kurti ateitį neišgirdę protėvių istorijos? Pametę šio pasakojimo giją, nukirstume šaknis ir prarastume galimybę patirti skonius, laukiančius lėkštėje ant stalo. Štai čia – šios žavingos istorijos pradžia ir pabaiga.

Sugrąžinkime į stalą pamirštus herojus, kuriuos pažinojome prieš daugelį metų, ir skirtingus jų derinius, nusakančius šalies, kurioje gyvename, kultūrą ir būdą. Galite vadinti tai mūsų įpročiais ir tradicijomis, o mums patinka sakyti – „mažytės dramos lėkštėje“. Juk visai nebūtina keliauti už jūrų marių, kad kai ką stebuklinga patirtum prie savo namų stalo.

Galbūt ši skani istorija ir netaps praktišku gidu virtuvėje (nors knygos pabaigoje galite rasti receptų sąrašą), jos tikslas – įtraukti jus į šį pasakojimą, kad patys taptumėte herojais, kurie toliau pildys šios knygos puslapius, tik jau savomis emocijomis ir mažais atradimais.

O mes tikimės, kad šios knygos puslapiai jus sugrąžins prie saldžių tikrumo, prasmės ir savęs pažinimo šaknų, papasakos apie tai, kas mes esame iš tiesų.

Knyga turi net 9 skirtingus viršelius, geriausiai atskleidžiančius Lietuvos gamtos grožį.

Formatas: 21 x 29,5 cm, kieti viršeliai
ISBN: 978-609-95571-4-4
Kalba: anglų ir lietuvių
Puslapiai: 360
Metai: 2017
Leidėjas: Dvi Tylos
Autorius: Sweet Root restaurant
Tekstai: Algė Ramanauskienė
Redagavimas: Jenn Virskus, Jurgita Jačėnaitė
Nuotraukos: Sarune Zurba Photography
Knygos dizainas ir maketas: Boy Creative Studio
Popierius: Antalis

Ką apie knygą sako Lietuvos žurnalistai:

ŠIA KNYGA AUTORIAI NORĖJO PASKATINTI DIDŽIUOTIS LIETUVA PRIE STALO - PER TEKSTĄ, NUOTRAUKAS ATGAIVINTI VAIKYSTĖS PRISIMINIMUS, SUŽADINTI EMOCIJAS, PASKATINTI SUSIDOMĖJIMĄ VIETINIAIS PRODUKTAIS. ŠI KNYGA SEKA PASAKĄ, O PASAKŲ KNYGAS JUK TAIP GRAŽU DOVANOTI. (...)

ĮSIVAIZDUOJU ŠIĄ KNYGĄ GULINČIĄ KUR NORS JAUKIUOSE NAMUOSE ANT STALO IR ATSIVERČIAMĄ SAVAITGALĮ AR VAKARAIS, VARTOMĄ NUO VIDURIO, NUO PABAIGOS, KARTAIS GAL TIK GĖRINTIS NUOTRAUKOMIS, O KARTAIS ĮSITRAUKIANT Į TEKSTĄ.

Jurga Vaičiūtė
15 min

Skaitykite daugiau