More selected projects

 

Skaitau Lietuvą, skaitau pasaulį

Skaitau Lietuvą, skaitau pasaulį. Toks buvo šių metų „Knygų mugės“ šūkis. Pirmasis, su kuriuo šiame kasmetiniame, didžiausiame šalies knygų renginyje, dalyvavome ir mes. Regis, šis šūkis negalėtų geriau atspindėti to, kas esame, kuo norime būti. Esame leidykla, kurianti knygas su pasauliu žengiančiam skaitytojui; žinančiam, pažįstančiam globalias tendencijas, problemas, aktualijas, tačiau tuo pačiu metu jaučiančiam savo šaknis, matančiam Lietuvos vietą pasauliniame kontekste, ir tikinčiam, kad esam unikalūs bei įdomūs ne tik sau, bet ir pasauliui.

Šiais metais „Knygų mugėje“ prisistatėme tyliai, kviesdami užeiti į mūsų monospalvinę stendo tylą, pasėdėti kartu su autoriais, tyloje pavartyti vieną iš keturių praėjusiais metais išleistų knygų. Jūsų teigiami atsiliepimai, padrąsinimo žodžiai, mums buvo didžiausias įvertinimas ir įkvėpimas kopti į kitas viršukalnes, kurias matome savo horizonte.

Žvelgiant tolyn į ateitį, matome, kad ir toliau leisime knygas užgimusias čia, Lietuvoje, inicijuotas mūsų pačių, o taip pat ir versime pasaulinio pripažinimo sulaukusias knygas mūsų vietos skaitytojams. Ir toliau sieksime, kad mūsų knygos būtų patrauklios ne tik dizainu, bet ir išskirtiniu, vertingu turiniu. Dabar, labiau nei bet kada, knygos turi atitikti itin aukštus estetikos reikalavimus, dabar, labiau nei bet kada, spausdintas žodis turi būti pasvertas, apgalvotas, ir išties vertingas jį skaitančiam. Tikimės, tai pavyks mums pasiekti ir jūsų nenuvilsime.

Kol dirbame ties naujais projektais, kviečiame pasidairyti po „Knygų mugės“ akimirkas:

Nuotraukos: Joana Burn Photography ir IMPLMT architects.

Už vizualizuotą monospalvę tylą dėkojame IMPLMT architects , o įgyvendinimą “Abrakadabra” dirbtuvėms.