More selected projects

 

Vienas mažas pasaulis

“Vienas mažas pasaulis” – taip vadinasi Kvepiančios Keramikos unikalūs, eteriniais aliejais įkvėpinti papuošalai, kuriuos dovanų gaus visi iš anksto užsisakę knygą “Aromaterapija Vaikams”. Apie išankstinio užsakymo sąlygas - šio įrašo pabaigoje, o kol kas kviečiame paskaityti interviu su Kvepiančios Keramikos įkūrėja Lina Zigmaite.

Lina, papasakok, kas yra Kvepianti Keramika ir kaip gimė šis projektas?

Kvepianti Keramika gimė iš noro puoštis ne tik vizualiai, bet ir emociškai. Natūralūs eteriniai aliejai mano kasdienybėje yra neišsenkantis pozityvumo šaltinis, tad jie ir tapo tuo lyg ir neapčiuopiamo grožio elementu papildančiu fizinį papuošalą. Malonus jausmas, kai esi dalis to, kai iš nieko atsiranda k a ž k a s.

Ką tau pačiai reiškia kvapai ir aromaterapija?

Kvapas - lyg paslaptingas pasaulis, kurio negali pamatyti, bet jis taip stipriai veikia visas tavo sielos kerteles, nuneša tave į prisiminimus, svajones, pasisveikinimus, susitikimus, norus, malonias akimirkas. Aromaterapija – labai galinga gamtos dovana žmogui, tos pačios gamtos kūriniui.

Kuo kvepia tavo diena?

Laime.

Kaip manai, ar kvapams, kvapų pažinimui, sąmoningam jų fiksavimui skiriame pakankamai dėmesio?

Kvapams ir visiems kitiems dalykams gyvenime turime skirti tiek dėmesio kiek mums to norisi natūraliai.

Kalbant ne tik apie kvapus, bet ir apie aromaterapiją, gal galėtum išduoti kokius eterinius aliejus naudoji pati, bei kokius aromaterapijos principus taikai vaikams?

Mano kvapų pasaulio karalienė – Ylang Ylang (kvapiųjų kanangų) eterinis aliejus – jis mane kaskart stebina iš naujo. Namuose visuomet turiu levandų (gelbsti nuotaikų permainoms ir nusideginus), debesylų eterinio aliejaus (“bėgant“ nosytei, užklupus kosuliui), įvairių patikrintų eterinių aliejų mišinių nuo peršalimo iš gamintojų, kuriais tikiu ir pasitikiu: “Kvapų namai”, “You and Oil“. Savo vaikučiams dažniausiai naudoju “Vaikų mikrobų mušyklę”, nes mamos visada nori savo brangiausius apsaugoti nuo visko.

Kokias kvepiančias istorijas pasakos “vieno mažo pasaulio” apyrankės ir levandų pakabukai, kuriuos gaus pirmieji knygos “Aromaterapija vaikams” skaitytojai?

Labai gražiai mano draugė pasakė apie mano “vieną mažą pasaulį“. Tai – natūralus paprastumas gimstantis mažoje molio detalėje. Minimali forma, paliekanti erdvės papuošalo turiniui – kvapui, kuris yra vienas stipriausių mūsų pasąmonės dirgiklių. Įkvėpinkite savo vieną mažą pasaulį natūraliais eteriniais aliejais ir puoškite save, savo emocijas. Šis papuošalas – tai pasaulio atspindys, tokio, kokio norisi, kokį sukursi jį pats.